forex trading logo

sobota, 16 marca 2013 23:03

Funakoshi CUP

Piątka młodych stażem zawodników Klubu "YAMABUSHI" rywalizowała w Międzynarodowym Turnieju Karate FUNAKOSHI CUP, który odbył się we Wrocławiu. Pierwszą w swojej karierze zawodniczej walkę stoczył Dyzio Kosmalski (9.3 kyu). Startował w konkurencji  kumite chłopców 10-11 lat. Pomimo startu w wyższej kategorii wiekowej (ma dopiero 9 lat), Dyzio pokazał się z dobrej strony wykazując ducha walki, jednakże pomimo dwu punktowego prowadzenia w końcówce uległ przeciwnikowi 3:2. Podobnie mocny charakter w konkurecncji kumite pokazał Krzysztof Michalski, posiadacz białego pasa, który podobnie jak Dyzio przeciera szlaki na arenie kumite. Bardzo dobry start zaliczył Dominik Wachowski w konkurencji kata indywidualne chłopców 10-11 lat, wygrywając trzy walki eliminacyjne, lecz w ostatniej walce o brązowy medal uległ swojemu przeciwnikowi i uplasował się na 5 pozycji. Z bardzo dobrej strony pokazała się również Oliwia Barczak, która przegrała jednak walki o brązowe medale zarówno w kata jak i w kumite w kategorii kadetek plasując się w obu konkurencjach na 5 pozycji. Do udanych również można zaliczyć występ kolejnych naszych zawodników Oli Kadeckiej i Adama Gaca chociaż w konkurencjach indywiudlanych powrócili bez medalu. Ola pomimo, iż ternuje dopiero nieco ponad rok nieźle radziła sobie z doświadczonymi zawodniczkami z dłuższym stażem terningowym. Natomiast Adaś w walkach eliminacyjnych napotykał bardzo mocnych zawodników. Brązowy medal dla Klubu zdobyła nasza drużyna w konkurencji kata drużynowe chłopców 10-11 lat (Adam Gaca, Dominik Wachowski, Krzysztof Michalski). GRATULACJE dla wszystkich i pamiętajcie, że zawsze jestem z Was dumny bez względu na ilość zdobytych medali.

Nadmieniam, że w zawodach udział wzięło 350 zawodników reprezentujących 35 Klubów Karate z Czech, Słowacji, Litwy, Łotwy i Polski.

Następne zawody już za tydzień 24 marca, tym razem blisko bo w Bydgoszczy. Chętni do udziału w zawodach proszę o zgłaszanie się najpóźniej do wtorku 19 marca.